Deska warstwowa na ogrzewanie podłogowe

Najlepsze podłogi warstwowe na ogrzewanie podłogowe

Nasze polskie gatunki drewna takie jak dąb i jesion mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe . Z gatunków bardziej egzotycznych jest to merbau.

Deska warstwowa na ogrzewanie podłogowe zagościła na stałe w asortymencie naszej oferty.

Podłogi w naszej ofercie to przede wszystkim deska dębowa, której warstwowa konstrukcja sprawia, że bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Podłoga Lareco
Deska dębowa warstwowa ułożona w jodełkę Bory Polskie

Ogrzewanie podłogowe - konstrukcja warstwowa

Deski warstwowe na ogrzewanie podłogowe dzięki wysokiej gęstości oraz stabilności są mniej narażone na rozsychanie się i powstawanie szczelin.

W konstrukcji warstwowej deski Bory Polskie zastosowano system podcięć kompensacyjnych, dodatkowo zmniejszający naprężenia występujące w drewnie. Podcięcia jednocześnie powodują , że deska staje się bardziej elastyczna.

u producenta Lareco ( Bory Polskie) zastosowano konstrukcję deski składającej się  z warstwy szlachetnego dębu i podkładu ze sklejki brzozowej.

 
 
deska warstwowa
Deska składa się z warstwy powierzchniowej drewna szlachetnego, warstwy środkowej i warstwy spodniej.

Deska trójwarstwowa - czy to optymalny wybór?

Producent podłóg drewnianych Baltic Wood zastosował taką konstrukcję w swojej desce warstwowej. Warstwa zewnętrzna  składająca się z drewna szlachetnego o grubości 3-6 mm pokryta jest lakierem ( 7 warstw) lub olejem ( dwie warstwy). Takie wykończenie tworzy elastyczną warstwę zabezpieczającą.

Zarówno więc deska dwuwarstwowa jak i trójwarstwowa są doskonałym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

Tapeta w liście do sypialni

Tapeta w liście to bez wątpienia najbardziej poszukiwany produkt do dekoracji ściany zarówno przez projektantów wnętrz jak i osób poszukujących ciekawych dodatków. Ale dlaczego właśnie

CZYTAJ DALEJ »