Deska warstwowa na ogrzewanie podłogowe

Najlepsze podłogi warstwowe na ogrzewanie podłogowe

Nasze polskie gatunki drewna takie jak dąb i jesion można stosować na ogrzewanie podłogowe. Z gatunków bardziej egzotycznych jest to merbau.

Deska warstwowa na ogrzewanie podłogowe zagościła na stałe w asortymencie naszej oferty.

Podłogi w naszej ofercie to przede wszystkim deska dębowa, której warstwowa konstrukcja sprawia, że bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Podłoga Lareco
Deska dębowa warstwowa ułożona w jodełkę Bory Polskie

Ogrzewanie podłogowe - konstrukcja warstwowa

Deski warstwowe na ogrzewanie podłogowe dzięki wysokiej gęstości oraz stabilności są mniej narażone na rozsychanie się i powstawanie szczelin.

W konstrukcji warstwowej deski Bory Polskie zastosowano system podcięć kompensacyjnych, dodatkowo zmniejszający naprężenia występujące w drewnie. Podcięcia jednocześnie powodują , że deska staje się bardziej elastyczna.

u producenta Lareco ( Bory Polskie) zastosowano konstrukcję deski składającej się  z warstwy szlachetnego dębu i podkładu ze sklejki brzozowej.

deska warstwowa
Deska składa się z warstwy powierzchniowej drewna szlachetnego, warstwy środkowej i warstwy spodniej.

Deska trójwarstwowa - czy to optymalny wybór?

Producent podłóg drewnianych Baltic Wood zastosował taką konstrukcję w swojej desce warstwowej. Warstwa zewnętrzna  składająca się z drewna szlachetnego o grubości 3-6 mm pokryta jest lakierem ( 7 warstw) lub olejem ( dwie warstwy). Takie wykończenie tworzy elastyczną warstwę zabezpieczającą.

Zarówno więc deska dwuwarstwowa jak i trójwarstwowa są doskonałym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

Sklep internetowyhttps://fabrykaw-sklep.pl
Wykończenie wnętrz

Podłogi drewniane Krosno

Podłogi drewniane są jednym z najpopularniejszych wyborów dla wnętrz o eleganckim i naturalnym charakterze. W zależności od preferencji, można wybrać między podłogami litymi lub warstwowymi,

CZYTAJ DALEJ »
deska tarasowa kompozytowa
Wykończenie wnętrz

Deska kompozytowa

Deska kompozytowa to popularny wybór na tarasy, elewacje i inne miejsca wymagające trwałego i łatwego w utrzymaniu wykończenia. Składa się zwykle z trzech warstw, z

CZYTAJ DALEJ »
Fabryka Wnętrz