Beton na podłodze

Beton stał się dzisiaj stałym elementem dekoracyjnym we wnętrzach ze względu na poularność stylu loftowego. Z betonu wykonane są ściany, sufity, doniczki, blaty a także umywalki.
Beton w swojej istocie nie jest materiałem ciepłym i przyjaznym więc stosuje się przełamanie kolorystyczne z innymi materiałami takimi jak np. naturalne drewno czy sklejka.
Kompozycja betonu i drewna świetnie sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Pytanie tylko – w jaki sposób połączyć te elementy aby nie kopiować już utartych rozwiązań i wprowadzić nowe aranzacje.
Oprócz betonu architektonicznego na ścianie i suficie można róznież zastosować betonową posadzkę.

Czy podłoga może wyglądać jak beton?

Jest to jak najbardziej możliwe – odpowiada ekspert z firmy Fabryka Wnętrz
Jednakże do tego chcielibyśmy aby posadzka oprócz pięknego betonowego wyglądu była miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu i sprawdzała się przy ogrzewaniu podłogowym.
W takim przypadku sprawdzi się podłoga HPL imitująca beton w postaci paneli.

Na rynku jest kilka propozycji którym należy się bliżej przyjrzeć.

Podłoga imitacja betonu

Zdecydowanie najlepiej przyjrzeć się podłodze, która imituje beton a równocześnie zapewnia położenie dużej powierzchni bez konieczności montażu listew dylatacyjnych.

Ekstremalnie dlugie deski, odporne na blaknięcie, plamy i wilgoć..

Są to podłogi Alloc Grand Avenue w odcieniach ROUTE66 , HIGHWAY 61, SKYLINE DRIVE, ATLANTIC HIGHWAY. Wszystkie te odcienie dostępne sąw klasie AC6.

Cechują się wyjątkową odpornością na ścieranie, dlatego świetnie sprawdzają się w obiektach komercyjnych takich jak hotele czy restauracje. W wnętrzach prywatnych sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są duże otwarte przestrzenie np. połączenia kuchni z salonem i jadalnią. Przestrzenie otwarte dają duże możliwości zastosowań paneli w dużych rozmiarach takich jak panele Alloc o dłogości 2410 mm i szerokości 241 mm.
Innowacyjne rozwiązania w ciekawych kolorystykach betonu wprowadziła na rynek firma Tarkett projektują podłogi winylowe na click w wielu ciekawych odcieniach betonu, imitujące beton podłogi winylowe.
Na uwagę zasługuje fakt, że podłoga spełnia najbardziej surowe normy bezpieczeństwa i nie emituje żadnych szkodliwych związków lotnych.
Kolory najbardziej zasługujące na wyróżnienie to SLATE GREY Starfloor Click 30,
SLATE ANTHRACITE Starfloor Click 30, ROUGH CONCRETE GREY Starfloor Click 55 Plus, ROUGH CONCRETE WHITE Starfloor Click 55 Plus
Beton na podłodze
Panele winylowe - Beton na podłodze
Sklep internetowyhttps://fabrykaw-sklep.pl
Wykończenie wnętrz

Podłogi drewniane Krosno

Podłogi drewniane są jednym z najpopularniejszych wyborów dla wnętrz o eleganckim i naturalnym charakterze. W zależności od preferencji, można wybrać między podłogami litymi lub warstwowymi,

CZYTAJ DALEJ »
deska tarasowa kompozytowa
Wykończenie wnętrz

Deska kompozytowa

Deska kompozytowa to popularny wybór na tarasy, elewacje i inne miejsca wymagające trwałego i łatwego w utrzymaniu wykończenia. Składa się zwykle z trzech warstw, z

CZYTAJ DALEJ »
Fabryka Wnętrz